Wybieramy stylowe oświetlenie do naszego domu

Prawidłowy dobór oświetlenia jest jednym z najważniejszych elementów w aranżacji wnętrz. Bez tego wystrój poszczególnych pomieszczeń może znacząco stracić, a nam nie uda się wytworzyć takiego klimatu, jaki byśmy chcieli. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób dobrać stylowe oświetlenie – najważniejszy jest tutaj dobry wybór lamp oraz źródeł światła względem pomieszczenia. Jak się bowiem okazuje, oświetlenie będzie się znacząco różniło między sobą w zależności od tego, czy mówimy o kuchni, sypialni czy salonie. Oświetlenie w kuchni musi spełniać bardzo ważną rolę: z jednej strony musimy dobrze widzieć, co przygotowujemy, a z drugiej strony niezwykle ważne jest także dobre oświetlenie dla stołu.

Rodzaj lamp oraz źródeł światła zależy natomiast w dużej mierze od tego, w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczenie. W kuchni możemy więc postawić na tradycyjną lampę wiszącą lub plafon albo na nieco bardziej nowoczesne oprawy sufitowe i panele LED. Te ostatnie znakomicie sprawdzą się zamontowane pod szafkami kuchennymi, oświetlając nam blat czy zlewozmywak.

Jak dobrać stylowe oświetlenie do salonu i sypialni?

W salonie światło także odgrywa kilka bardzo ważnych ról – warto więc, aby postawić na kilka źródeł. W tak reprezentacyjnym pomieszczeniu jak salon możemy natomiast z łatwością dobrać przeróżne stylowe lampy i żyrandole, które znakomicie podkreślą wystrój całego pomieszczenia.

W nieco bardziej nowoczesnych wystrojach lepszym pomysłem może być oświetlenie punktowe, które pomoże nam stworzyć w salonie bardzo ciekawy klimat. Tak czy siak, stawiając na oświetlenie do salonu pamiętajmy o tym, że do wyboru mamy wiele interesujących pomysłów i tylko od nas zależy, na jaki styl powinniśmy postawić. Jeżeli natomiast chodzi o sypialnię to w tym przypadku także możemy sobie pozwolić na bardzo style oświetlenie. Różnego rodzaju oświetlenie dekoracyjne świetnie sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem mogą być kinkiety, a prawdziwym hitem jest tak zwana szklana ampla.

Dodatkowo, w sypialni nie może również zabraknąć lamp nocnych – z jednej strony stworzą one niepowtarzalny klimat, a z drugiej spełnią także funkcję praktyczną, umożliwiając nam czytanie ulubionej książki przed zaśnięciem.

Close