Planowanie oświetlenia schodów

Schody bez oświetlenia mogą okazać się katastrofą czyhającą na każdego z ich użytkowników po zmroku. Nie należy pomijać kwestii oświetlenia, dzięki której dbamy o bezpieczeństwo. Poza tym może ono stanowić dodatek wpływający na elegancką aranżacje wnętrza, co powinno być uwzględniane przy urządzaniu poszczególnych pomieszczeń posiadających schody. W dodatku coraz modniejsze staje się oświetlenie umieszczane na kolejnych stopniach schodów, jakie być może wyprzedzi klasyczne lampy wieszane na ścianach.

Jak zaplanować oświetlenie schodów?

Oświetlenie schodów można zaprojektować indywidualnie na zamówienie w niektórych, polskich firmach. Zwłaszcza w przypadku lamp umieszczanych pod kolejnymi stopniami, które skradły serca wielu osób. Na początku należy określić ile stopni będzie wyposażonych w lampy stanowiące niezbędne, dekoracyjne oświetlenie. To od ilości zależy cena.

Potem ważną kwestią pozostaje typ żarówek, najlepiej wybierać te posiadające trwałe diody LED. Kolejnym aspektem do ustalenia pozostaje sama barwa światła. Może ono być naturalnie ciepłe lub zimne, ważne by komponowało się z designem schodów i pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Zwłaszcza warto przyjrzeć się kolorystyce ścian. Poza lampą istotna jest jej obudowa. Liczy się wielkość, kolor, materiał i wzór. Również kwestia czujników światła wrażliwych na ruch jest ciekawym rozwiązaniem, jakie zwłaszcza przy oświetleniu schodów może przynieść zachwycające efekty – nie tylko wizualne, ale również finansowe. Należy podkreślić, iż czujniki światła reagujące na ruch stanowią dużą oszczędność energii elektronicznej, co odzwierciedla wysokość rachunków za prąd.

Close