Oświetlenie typu downlight – zalety i wady

Czym jest oświetlenie downlight? Spotykamy je najczęściej w biurach oraz sklepach. To oświetlenie wykonywane z małych lamp halogenowych, metalohalogenkowych i kompaktowych. Jego zadaniem jest oświetlanie całego wnętrza z wykorzystaniem 6-30 Watów. Najczęściej jest montowane na sufitach pomieszczeń i zyskuje na coraz większej popularności. Jakie ma zalety i wady?

Zalety oświetlenia typu downlight

Przede wszystkim obudowy oświetlenia tego rodzaju są dostępne w różnych materiałach, kształtach i kolorach. Dlatego każdy może wybrać coś dla siebie. Ważny jest fakt, iż nie pobiera ono dużo prądu przez co rachunki za energię elektryczną nie należą do wysokich. To użytkownik decyduje pod jakim katem w wybranym pomieszczeniu będzie padało źródło światła, co jest bardzo wygodną możliwością.

Kolejną zaletą jest prosty sposób montowania lamp downlight, który nie stanowi wyzwania dla laika. Doskonałe oświetlenie pomieszczenia zadowoliło już wiele osób. Warto spróbować zastosować ten typ lamp np. w kuchni lub korytarzu mieszkania.

Wady oświetlenia typu downlight

Drobne obudowy nie stanowią tak dużego efektu dekoracyjnego jak inne typy dostępne na rynku. Może się również okazać, iż w pomieszczeniu będzie trzeba zamontować kilkanaście lampek, co oznacza większy wydatek. Mimo, że sam montaż jest prosty znacznie gorzej może być w przypadku potrzeby wymontowania. Jest szansa, że naruszymy bardzo mocno sufit i pozostaną nieestetyczne uszkodzenia.

  • Po zapoznaniu się z zaletami i wadami produktów możesz podjąć decyzję, czy chcesz wprowadzić nutę nowoczesności do swoich czterech kątów?

.

Close