Jakie kinkiety do łazienki wybrać?

Kinkiety to lampa ścienna, której nazwa wywodzi się od francuskiego słowa quinquet. Posiada wypolerowana tarczę wykonaną z metalu lub lustra, dzięki której oświetla delikatnie pomieszczenia. Ten typ lampy stanowi uzupełnienie głównego źródła światła i dodaje uroku.

Często kinkiety są wybierane do korytarzy, sypialni oraz łazienek. Jakie warunki powinny spełniać te instalowane w ostatnim z wymienionych pomieszczeń.

Wybierając kinkiety do łazienki pamiętaj o kilku kwestiach
Zmysłowe oświetlenie łazienki to marzenie wielu właścicieli mieszkań.

Jednakże wybierając z szerokiej oferty lampy kinkietowe należy kierować się kilkoma wskazówkami.

  • Przede wszystkim kinkiety muszą być odporne na wilgoć. W łazience występuje ona w znacznie większym stężeniu niż w pozostałych pomieszczeniach domu.

    Ważna jest również szczelność obudowy lampy. Połączenie prądu i wody może skończyć się bardzo nieszczęśliwie dla domowników, gdy stopień IP szczelności należy do niskich. Dlatego najlepiej postawić na obudowę kinkietu o jak największej szczelności bez zwracania większej uwagi na odrobinę wyższa cene produktu.

    W pozostałych pomieszczeniach, takich jak korytarz nie będziemy już potrzebować równie szczelnych lamp i na nich dopiero warto przyoszczędzić trochę gotówki.

  • Lokalizacja włącznika w łazience również ma znaczenie. Może on zostać umiejscowiony klasycznie tuż przy drzwiach, wtedy zapalamy światło wchodząc do pomieszczenia lub działać przez kliknięcie, kiedy lampa będzie posiadała widoczny zewnętrznie kabelek.

    Polecane są także klinkiety łazienkowe na stojakach z wtyczką do gniazdka albo te na wysięgu. Oba typy działają bardzo sprawnie i nie przysparzają właścicielom wielu problemów. W dodatku lampę stojącą zawsze możemy przestawić w dowolnie wybrane miejsce łazienki, co jest ogromnym plusem

.

Close