downlight (nr3)

Wybór rodzaju oświetlenia zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jakość światła, na jego moc, barwę oraz sposób montażu. Rodzaj lamp będzie zdecydowanie inny w pomieszczeniach biurowych, halach produkcyjnych, miejscach użytku publicznego czy w domach mieszkalnych.

Rozważyć również musimy kwestię finansową i to ile możemy wydać na zakup lampy. Jednak przeglądając oferty, śmiało można powiedzieć, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i w rozsądnej cenie. Najlepszym doradcą w tej kwestii będzie doświadczony elektryk bądź sprzedawca w sklepie elektrycznym.

My jako klienci również możemy zgłębić swoją wiedzę poprzez zapoznanie się ze specyfikacją danego towaru. Ekonomia i estetyka Przed wyborem konkretnego oświetlenia warto zapoznać się z opinią klientów na temat danego produktu. Coraz częściej w ramach oszczędności wybieramy żarówki energooszczędne.

Jest to świetna inwestycja, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie, a czas świecenia lamp w porównaniu z okresem letnim jest znacznie dłuższy. Większość zakładów pracy, biur czy hoteli szuka oszczędności, jednocześnie nie zmniejszając standardu i jakości pracy czy świadczonych usług. Jeśli rynek oferuje nam możliwości oszczędzania w sposób naturalny, to dlaczego z tego nie skorzystać? Dlaczego nie zainwestować w ekonomiczne rozwiązanie w postaci estetycznie i stylowo wykonanych lamp? Downlight jako alternatywa dla energooszczędności Jednym z przykładów oprawy, w której zastosowano energooszczędne źródło światła, jest downlight.

Cechą charakterystyczną tego typu oświetlenia jest bezpośrednio skierowany w dół strumień światła, a także sufitowy, punktowy sposób montażu. Ze względu na łatwą instalację cieszą się one niezwykle dużą popularnością. Wymieniony rodzaj oświetlenia jest najczęściej montowany w miejscach, w których czas świecenia jest bardzo długi.

Przykładem zastosowania mogą być hale produkcyjne, szpitale, szkoły czy placówki handlowe. W użytku domowym najczęściej spotykamy się z wykorzystywaniem downlight’ów w celu rozjaśnienia wnętrz. Tego typu oprawy zapewnią nam wysoką jakość źródła światła, dużą wydajność oraz równomierne i komfortowe oświetlenie.

Close